Iga unistus

võib olla investeering
Ühing tegutseb aktiivselt, et teha LEADER paremini tuntuks Euroopa otsustajatele, et säilitada oma olulist positsiooni Euroopa maaelu arengu poliitika suunamisel Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige

Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige

„Alates 7. detsembrist 2011,  kell 15:34 Eesti aja järgi, on Eesti liitunud Euroopa Liiduga ka rohujuure tasandil. Palju õnne meile - oleme nüüdsest ELARDi täisõiguslikud liikmed”, teatasid Brüsselist LEADERi saadikud Kristiina Liimand (Tartumaa Arendusselts), Mare Sikkut (Partnerid), Tiina Sergo (Ida-Harju Koostöökoda) ja Jaak Vitsur (Raplamaa Partnerluskogu).

ELARDiga liitumine oli kavas juba alates eelmise aasta lõpust. Ühisnemise kiitsid heaks kõik Eestis tegutsevad koostöökogud.Euroopa LEADER Ühendus Maaelu Arenguks (ELARD) on rahvusvaheline mittetulundusühendus, mis on loodud selleks, et parandada elukvaliteeti maapiirkondades ning säilitada nende kaudu elanikkonda jätkusuutlik, integreeritud kohalik areng.

Seejuures ELARD töötab LEADER meetodi rakendamiseks nii kohalikul rohujuure kui institutsioonilisel tasandil ja usub, et nii on maaelu jätkusuutlik areng kogu Euroopas on kõige paremini saavutatav. LEADER metoodi aluseks on järgmised kaheksa lähenemist:
• piirkondlik lähenemine
• Alt-üles lähenemine
• kohalikud avaliku ja erasektori partnerlus: kohalikud tegevusrühmad
• Uuenduslik lähenemine
• Integreeritud ja mitut valdkonda hõlmav
• võrgustumine
• Koostöö
• Detsentraliseeritud haldamine
 
ELARD asutati Belgias 1999 aastal rahvuslike LEADER-võrgustike - Prantsusmaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia ja Hispaania - kohalike tegevusgruppide baasil. Praegu on ELARDiga seotud rohkem kui 600 kohalikku tegevusrühma kas läbi rahvuslike või piirkondlike võrgustike või liikmetele.
Täna on ELARDi liikmed järgmised 18 riiki: Belgia, Horvaatia, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Kreeka, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Läti, Leedu, Poola, Portugal, Rumeenia, Sloveenia, Hispaania ja Ühendkuningriik, millele lisandus 7. detsembril ka Eesti.
ELARD töötab käesoleval ajal, et laiendada oma liikmelisust veelgi, eriti uutes liikmesriikides ja kandidaatriikides, püüdes luua kultuuriliselt ja rahvuslikult mitmekesist ühendust, eesmärgiga tagada jätkusuutlik ja elujõuline maaelu Euroopas. Ühendus on pühendunud kõigi sidusrühmade kaasamiseks kohaliku maaelu arenguks.
ELARD toetab oma liikmete otseseid jõupingutusi uuenduslikul koostööl maaelu arengu valdkonnas ja omavahelisel suhtlusel, et levitada häid LEADER tavasid ja oskusteavet. Lisaks ELARD esindab oma liikmete huve ja vajadusi teiste rahvusvaheliste, Euroopa ja riiklike institutsioonide ees. Ühing tegutseb aktiivselt, et teha LEADER paremini tuntuks Euroopa otsustajatele, et säilitada oma olulist positsiooni Euroopa maaelu arengu poliitika suunamisel.

August 2020
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige
Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige
Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige
Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige

Kohalik tegevusgrupp
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusgrupp, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 

 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Eesti LEADER on Euroopa

Eesti LEADER on Euroopa

„Alates 7 detsembrist 2011, kell 15:34 Eesti aja järgi, on Eesti liitunud Euroopa Liiduga ka rohujuure tasandil

Eesti LEADER on Euroopa LEADER ühenduse liige

www.pakmty.ee © 2018 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »