Iga unistus

võib olla investeering
Tervitades ja kohaliku elu edendamisel jõudu soovides Siim Kiisler regionaalminister Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis

Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis

 

Seni tegeles programmi elluviimisega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koos maavalitsustega, kuid 2013. aasta algusest tegeleb selle rakendamisega SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (lühendatult KÜSK) koos maavalitsustega.

 

2013. aastal oleme uuendanud programmi korda, võttes arvesse möödunud aastal välja töötatud kodanikuühenduste riigieelarvelise rahastamise põhimõtteid ja juhendit. Oleme püüdnud muuta lihtsamaks ja taotlejasõbralikuks toetuse taotlemist. Äsja kinnitatud 2013. a programmdokumendi koostas siseministeerium koostöös maavalitsuste, KÜSKi, Eesti külaliikumise Kodukant esindajate ning maakondlike arenduskeskuste kodanikuühenduste konsultantidega. Lisaks on osalenud ka poliitikauuringute keskuse Praxis esindaja.

 

Taotluste esitamise tähtajad jäävad endiselt samaks – 1. aprill ja 1. oktoober. Toetusi antakse järgmiste meetmete kaudu:

               kohaliku arengu meede keskendub kogukonna liikmete omaalgatusele, koostööle ja kogukonna heaks tegutseva ühingu tegevusvõimekuse arendamisele;

               kogukonnapärandi säilitamise meede keskendub kõigi toodete ja teenuste tellimisele, mis aitavad jäädvustada ja säilitada kogukonna jaoks väärtuslikku pärandit;

               kohaliku elukeskkonna parandamise ja kogukonnateenuste arendamise meede keskendub kogukonna vajadustele vastavate kohalike teenuste osutamise toetamisele. Projekti kaudu on võimalik soetada vara, teha väiksemaid ehitusinvesteeringuid kogukonna huvides ning nii tugevdada ühingu majandusvõimekust;

               õpiringide toetamise meede keskendub kogukonna liikmete arendamisele ja elanike osaluse suurendamisele ühiskonnas kaasarääkimisele.

 

Üks olulisimaid muudatusi on taotlemise korraldus. Kui seni kandideerisid ühistel alustel erinevad taotlused, siis nüüd on taotlusvoor jagatud neljaks meetmeks. Nii saame esitatud projekte objektiivsemalt hinnata ning muuta programmi veelgi tulemuslikumaks. Lihtsamalt – varem konkureerisid kõik absoluutkaalus, kuid edaspidi hakkab olema neli erinevat „kaalukategooriat“. Muudatuste eesmärk on eelkõige rakendada kodanikuühenduste rahastamisel ühtseid praktikaid. Samal ajal soovime muuta taotlejaid järk-järgult tugevamaks, et nad oleksid edaspidi valmis esitama taotlusi ka teistele rahastajatele.

 

Rõhutan, et kõigil seni programmist taotleda saanutel säilib see võimalus. Sama kehtib ka tegevustele, mida varem toetati. Toetuste hindamise osas on vaid peamine muutus liikumine tegevuste toetamiselt eesmärkide saavutamise toetamisele. Teisisõnu on oluline, et projekti tulemus aitaks kaasa terve kogukonna arengule. Lisandunud on ka ülal mainitud õpiringide toetamise võimalus – ühekordsete koolituste toetamise asemel saab taotleda toetust mitme kuu kestel koos käivatele õpiringidele.

 

KOP 2013. a programmdokumenti tutvustavad infopäevad taotlejatele toimuvad igas maakonnas. Infopäevade ajakava leiate KÜSK kodulehelt http://kysk.ee/?s=1180. Samal aadressil hakkavad olema kättesaadavad ka kõik muud programmiga seotud dokumendid, sh taotlus- ja aruandevormid jm. Lisaküsimuste tekkimisel palume samuti pöörduda KÜSKi.

 

Tervitades ja kohaliku elu edendamisel jõudu soovides

 

Siim Kiisler

regionaalminister

Juuli 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
2021 22 23 24 2526
2728293031  
Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis
Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis
Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis
Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis

Kohalik tegevusgrupp
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusgrupp, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 

 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis

Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis

Seni tegeles programmi elluviimisega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koos maavalitsustega, kuid 2013 aasta algusest tegeleb selle rakendamisega SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (lühendatult KÜSK) koos maavalitsustega

Muutused Kohaliku Omaalgatuse Programmis

www.pakmty.ee © 2018 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »