Iga unistus

võib olla investeering
Teiselt poolt on kasusaajad ka näiteks ettevõtjad, lapsevanemad ning kohalik kogukond Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid

Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid

17. sept. 2017

Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid

Ida-Virumaa lõunaregiooni kuues koolis saavad projekti Noored ja ettevõtlus” raames II kooliastme õpilased kahel järgneval õppeaastal ettevõtlusõpet, et saada aimu ettevõtluse olemusest ning tutvuda maapiirkonna ettevõtjatega.

 

Projekt "Noored ja ettevõtlus" on MTÜ Peipsi-Alutaguse Koostöökoja (PAK) rahvusvaheline koostööprojekt Hispaania Kataloonia piirkonna Leader-tegevusgrupiga. Projekti raames õpetatakse Ida-Virumaa lõunaregiooni koolide (Avinurme, Iisaku, Illuka, Lohusuu, Mäetaguse, Tudulinna) ja Kataloonia piirkonna koolide peamiselt II kooliastme õpilastele ettevõtluse põhitõdesid, arendatakse nende meeskonnatööoskusi ning tutvutakse kohalike ettevõtjatega.

 

Projekti elluviimise eelduseks oli ühine arusaam, et aktiivse ettevõtliku hoiaku ja loovuse toetamist tuleks alustada võimalikult varakult, sest koolist saadavad oskused ning teadmised mõjutavad meid nii praegusel ajahetkel kui tulevikus. On tähtis, et asuksime noori ettevõtlusvaldkonnas harima juba varakult, julgustaksime neid jääma elama maapiirkonda  ning toetaksime neid saamaks tegusateks kodanikeks, kes ei oota, et nende eest kõik ära tehakse, vaid püüaksid ise kitsaskohti lahendada.

 

Ettevõtlusõpe on lõimitud muude ainetundidega. Alguses tutvutakse erinevate leiutajate elulugudega ning nende leiutistega. Seejärel hakatakse tegema rühmatööd, tutvuma ärimõistetega, lahendama erinevaid probleeme ning tegema koostööd ühise eesmärgi saavutamiseks.  Läbivaks tegelaseks ettevõtlusõppes on mesilane Fer, kelle taru vaevleb majandusraskustes. Üheskoos püütakse Feri aidata, pakkudes välja lahendusi taru kasumi suurendamiseks. Kindlasti on huvitavad ka kohtumised piirkonna ettevõtjatega, keda kutsutakse noortele oma kogemustest rääkima.

 

Õppeaasta alguses toimus projekti raames õpetajate õppereis Katalooniasse, kus tutvuti ettevõtlusõppe metoodikaga, kohaliku kombestiku ja kultuuriga. Kataloonia õpetajad ja projektijuht rääkisid enda kogemustest projekti läbiviimisel, samuti arutati, kuidas saaks teha tihedamat rahvusvahelist koostööd, ning pandi paika edasine ajakava. Mäetaguse Põhikooli huvijuht Katrin Saks nentis: „Õppereis Katalooniasse oli väga inspireeriv. Nende maakoolid on sama suured kui meil ning probleemidki samad:  lapsed tahavad kodupaigast ära minna. Meie projekti eesmärgiks ongi tutvustada oma piirkonda noorematele lastele ja julgustada neid nägema laiemat maailmapilti, sest mida varem teavitustööga alustada, seda teadlikumad noored hiljem on. On tõenäolisem, et täiskasvanuks saades planeerivad nad oma elu jätkata ikka kodukandis. Loodan, et projekt on edukas ka selles mõttes, et need ettevõtted, keda meil on võimalus antud projekti kaasata, näevad ka edaspidist potentsiaali meie lastes ja pingutavad selle nimel, et kõigil oleks siin hea olla.”

 

Ettevõtlusõppe arendamine piirkonnas on valdkond, mille nimel peab tegema koostööd. Õnneks on huvigruppide senine suhtumine projekti olnud toetav. Ühelt poolt rikastab koostööprojekt õppetööd ning aitab tekitada võrgustiku õpetajatest, kes arendavad oma koolis ettevõtlusõpet. Teiselt poolt on kasusaajad ka näiteks ettevõtjad, lapsevanemad ning kohalik kogukond.

 

 

Mai 2021
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid
Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid
Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid
Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid

Kohalik tegevusgrupp
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusgrupp, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 

 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade

Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade

Ida-Virumaa lõunaregiooni kuues koolis saavad projekti „ Noored ja ettevõtlus” raames II kooliastme õpilased kahel järgneval õppeaastal ettevõtlusõpet, et saada aimu ettevõtluse olemusest ning tutvuda maapiirkonna ettevõtjatega Projekt "Noored ja ettevõtlus" on MTÜ Peipsi-Alutaguse Koostöökoja (PAK) rahvusvaheline koostööprojekt Hispaania Kataloonia piirkonna Leader-tegevusgrupiga

Ettevõtlusõpe koolides parandab maapiirkondade tulevikuväljavaateid

www.pakmty.ee © 2021 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »