Iga unistus

võib olla investeering
Piirkonda läbib rahvusvahelise tähtsusega VIA Hanseatica maantee Organisatsioon

Organisatsioon

Esimesena Ida-Virumaal - 14.06.2006, jõudsid Leader tüüpi kohaliku tegevusgrupi asutamiseni lõunaregiooni omavalitsused koos äri- ja mittetulundusühingutega. Erinevatest nimekombinatsioonidest jäi lõpuks sõelale Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK, mis määratleb ühest küljest meie territooriumi, teisest küljest põhilised huvi- ja tegevusvaldkonnad ning samas ka ühistegevuse meetodid.

Alajõe, Avinurme, Lohusuu, Tudulinna, Iisaku, Illuka ja Mäetaguse vallad on koduks 2013 aasta seisuga 7421 inimesele ja pindala on 1762 km2. Need on ametlikud statistika andmed, mis tähendab, et tegelikult on piirkonnas elavaid või teenuseid tarbivaid kodanikke vähemalt hooajati tunduvalt rohkem. Tegevuspiirkond moodustab 52% Ida-Viru maakonna territooriumist aga ainult 4% elanikkonnast.

Peipsi põhjakalda kuulsad liivarannad ei jäta kahtlust turismi ja puhkemajanduse potentsiaalis. Alutaguse laante puidutagavara väärtustatakse paljude puidutöökodade abil. Tootevalik on laastukorvist kümblustünnideni ja luuavartest mööblini. Põhjatud sood ja otsatud rabad, viljakad põllud ja sügavad metsad, võimsad kaevandused ja traditsioonilised põllumajandustalud - mitmekülgsemat piirkonda annab terves Euroopas otsida. Samas vajab just kohalik elanik oma elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel kaasabi.

Koostatakse piirkonna arengustrateegia. Valitud teemad on:
1. elukeskkonna parandamine, sest piirkonna suhteliselt heas seisukorras loodusliku keskkonna kõrval vajavad intensiivsemat arendamist sotsiaalne ja toetav infrastruktuur. Piirkonna omavalitsuste arengukavades ja olemasolevates külade ja seltside arengukavades on just need valdkonnad olulisimad. Ühise strateegia ja tegevuskava alusel tegutsedes on hõreda asustuse ja suure territooriumiga piirkonnas võimalik saavutada optimaalseid tulemusi.

2. loodus- ja kultuuriressursside parem ärakasutamine, sest meie piirkonna üheks suurimaks väärtuseks on mitmekülgne loodus- ja kultuuripärand ning seda väärtustada oskavad inimesed. Peipsi järv, selle põhjakalda rannad, põlislaaned, sood ja rabad ning kohaliku tasandi kultuuritraditsioonid annavad võimalusi kohalikele elanikele paremaks toimetulekuks. Ühiselt koostatud strateegia loob eeldused piirkonna ressursi efektiivsemaks kasutusele võtuks.

Tegevusgruppi seob eelkõige geograafiline eripära, mida iseloomustab hajaasustus ning suurte linnatüüpi asulate puudumine. Samas põhineb tegevusgrupi liikmete valik juba väljakujunenud koostöövõrgustikel ning meie liikmete arvates on antud tegevusgrupp plaanitud tegevuste elluviimiseks optimaalne. Meid seob paiknemine Ida-Virumaa lõunaosas, kus on võrreldes Ida-Virumaa põhjaosaga suuresti säilinud põline elanikkond. Meie tegevuspiirkond moodustab ühtse kultuuriruumi, mida iseloomustab pikaajaline tihe suhtlemine nii omavalitsuste kui kodanikeühenduste tasandil. Lisaks liidavad meid suured Ida-Virumaa metsad, sood ja rabad ja kaunis Peipsi järv. Piirkonda läbib rahvusvahelise tähtsusega VIA Hanseatica maantee.

Märts 2024
ETKNRLP
    123
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 1617
18192021222324
25262728293031
Organisatsioon
Organisatsioon
Organisatsioon
Organisatsioon

Kohalik tegevusrühm
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusrühm, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 













 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Organisatsioon

Organisatsioon

Esimesena Ida-Virumaal - 14 06

Organisatsioon

www.pakmty.ee © 2021 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »