Iga unistus

võib olla investeering
Lisaks on sel aastal üritusele oma teenuste ja toodetega kaasa aidanud Peipsimaa ettevõtted: OÜ Alutaguse Juust OÜ, Avinurme Puiduait, OÜ Latikas, Peipsi Kalatööstus, AS Peipsi Kalamees, OÜ Germani talu Peipsi Kurk, AS Värska Vesi, Mustvee Jahtklubi Õppekeskus, Mustvee Kultuurikeskus, Vudila Mängumaa OÜ, AS Alexela Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu

Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu

9. juulil 2020

Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu

Juba viiendat aastat järjest leiab Peipsi järve sadamates aset Järvefestival, mis toob kokku nii kohaliku kogukonna kui Peipsimaa külalised ning tutvustab Peipsi piirkonna ülipõnevat kultuuripärandit.

 

Tänavune, järjekorras juba V Peipsi Järvefestival toimub 11. - 18. juulil, mil kultuurilastiga laevad saabuvad 8 päeva vältel iga päev uude sadamasse, kus toimuvad Peipsimaa kultuuripärandit tutvustavad õpitoad ning laadad, müüakse kohalikku toodangut ning festivalipäevad saadab õhtusse kohalik kultuuriprogramm ja sarnaselt eelmistele aastatele lõpetab festivali päeva folkbänd, mis astub lavale kell 20. 

 

Festivali peakorraldaja Kadi Ploomi sõnul on tänavuse festivali fookuses Peipsi kala ja seetõttu on igas sadamas Peipsi kalatoitude õpituba, kus erinevad meistrid õpetavad huvilistele, kuidas kala fileerida, uhhaad keeta ja teisi põnevaid nippe, mil moel Peipsi kalast maitsvaid toite valmistada.

„Peipsi köök on väga põnev ja igal kohal on omad toiduvalmistamise nipid, millest tänavusel festivalil on võimalik saada ka hea ülevaade,“ lisas ta.

 

Järvefestivali laadad on aga oodatud sündmused nii kohalikele inimestele kui ka festivali külalistele. „Meil on väikeettevõtjad, kes võtavad Järvefestivali ajaks suisa puhkuse, et tulla oma toodangut müüma, sest nende jaoks on oluline festivalimelu ning vanade tuttavatega kohtumine,“ lisas Kadi Ploom.

„Järvefestivali võiks iseloomustada sõnapaariga intiimne kulgemine ja ka tänavu ootame endaga kaasa kulgema neid, kes soovivad enese jaoks avastada Eesti üht põnevamat piirkonda,“ ütles festivali korraldaja. 

Festival liigub kultuuri koormaga sadamast sadamasse saate laevastikuga ja ka tänavu saavad huvilised laevastikuga liituda. Rohkem informatsiooni festivali kodulehel http://peipsifestival.ee/saatelaevastik. Laevastikku juhib traditsiooniliselt lodi Jõmmu, kuhu on võimalik samuti pileteid osta ja mis pakub harukordset võimalust seilata Peipsi järvel.

 

Festivali sadamad ja peaesinejad 

11.07 Vasknarva - Via Baltika

12.07 Lohusuu - Svjata Vatra

13.07 Mustvee - Väliharf

14.07 Kolkja - Everest

15.07 Piirissaar - S.E.K.S.

16.07 Mehikoorma - Sinu Naine

17.07 Värska - Nedsaja Küla bänd

18.07 Räpina - Vanaviisi

 

Kõik festivali üritused, nagu kontserdid ja õpitoad on külalistele tasuta, küll on aga tasuline lodjasõit ja reisimine saate laevadel. 

 

Vaata lisaks: http://peipsifestival.ee

 

Lisainfo:

Kadi Ploom

Peakorraldaja

Tel: +372 5696 4686

E-mail:

www.peipsifestival.ee

 

Peipsi Järvefestivali korraldamist toetavad LEADER tegevusgrupid: Piiriveere Liider, Peipsi-Alutaguse Koostöökoda, Jõgevamaa Koostöökoda, Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu ja Tartumaa Arendusselts. Samuti Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet ning Euroopa Merendus- ja Kalandusfond. Lisaks on sel aastal üritusele oma teenuste ja toodetega kaasa aidanud Peipsimaa ettevõtted: OÜ Alutaguse Juust OÜ, Avinurme Puiduait, OÜ Latikas, Peipsi Kalatööstus, AS Peipsi Kalamees, OÜ Germani talu Peipsi Kurk, AS Värska Vesi, Mustvee Jahtklubi Õppekeskus, Mustvee Kultuurikeskus, Vudila Mängumaa OÜ, AS Alexela

Mai 2021
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu
Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu
Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu
Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu

Kohalik tegevusgrupp
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusgrupp, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 

 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim

Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim

Juba viiendat aastat järjest leiab Peipsi järve sadamates aset Järvefestival, mis toob kokku nii kohaliku kogukonna kui Peipsimaa külalised ning tutvustab Peipsi piirkonna ülipõnevat kultuuripärandit Tänavune, järjekorras juba V Peipsi Järvefestival toimub 11

Peipsi Järvefestival- Peipsimaa suurim kalapidu

www.pakmty.ee © 2021 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »