Iga unistus

võib olla investeering
MTÜ Peipsimaa Turism Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel

Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel

13. veebr. 2020

Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel

Turism on ala, kus kogu aeg toimub miskit uut ja huvitavat. Turismiinimestele algab aasta messidest osavõtuga, nii ka sel aastal oli Peipsimaa Turism ja Sibulatee koos Lõuna- Eesti maakondadega tutvustamas 2020. aasta tegevusi ja uusi plaane.

 

Esimene mess, Adventure 2020 toimus 24.-26. jaanuaril Vilniuses, kus Peipsimaa esindajad tutvustasid Peipsimaa turismivõimalusi ning sihtpunkte suheldes personaalselt külastajatega. Messil esindasid Peipsimaad: Peipsimaa Turism, Sibulatee ning Iisaku Kihelkonna Muuseum.


Külastajatele olid degusteerimiseks Alatskivi mõisamaitsete veinid ja Kadrina mõisa kodukootud leib. Leedu messi külastajad olid küll Eestis käinud, kuid peamisteks külastuskohtadeks olid Pärnumaa, saared ja Tallinn. Samuti olid nad Peipsimaa olemusest teadlikud kuid piirkonnaga tutvuma polnud veel jõutud. Peamiseks huviallikaks Peipsimaal tundus neile suitsukala ja kalapüük.

 

Balttour 2020 toimus 31.01.-02.02. Riias, kus tutvustati Peipsimaad läbi maitsete ning huvitavate sündmuste. Ka Riia messil pakuti degusteerimiseks Alatskivi mõisa veine ja Kadrina mõisa imemaitsvat leiba. Kui Leedu külastajatest teadsid Peipsimaad käputäis siis Läti külastajad olid Peipsimaast vägagi teadlikud ning meeleldi ammutasid uudiseid piirkonna kohta. Oli neid külastajaid, kes olid eelneval aastal saanud degusteerida ja kaasa osta OÜ Latikas punases ja valges marinaadis koha ning otsisid Peipsimaa üles juba ainuüksi sellepärast, et rikastada taaskord oma maitsemeeli. Sel aastal näitasid Peipsimaa piirkonna vastu huvi üles rohkem reisikorraldajad ning nendega sai sõlmitud kokkuleppeid.

Tourest 2020 toimus 07.-09. veebruaril Tallinnas. Messi esimesel päeval olid Peipsimaa Turismi ja Sibulatee eestvedajatel 12 kontaktkohtumist erinevate riikide reisikorraldajatega, et tutvustada piirkonda ning vahetada kontakte. Ühtlasi oli esimene messipäev kõige olulisem päev just turismi professionaalidele. Peale B2B kohtumiste tegi Peipsimaa Turismi juhataja Kadi Ploom Lõuna- Eesti kohta ettekande, kus tutvustas uusi turismi objekte ja tulevaid sündmusi. Selle aasta Peipsimaa messipinna peal tutvustati peatselt valmivat Forest hiking metsamatkarada, mis saab alguse Riiast ning kulgedes mööda ida piiri, läbides Peipsimaad 277km ning lõpetades Tallinnas. Kogu marsruudi pikkuseks on ca 1100km.  Sibulatee andis ülevaate kogu võrgustiku liikmetest ning peatselt toimuvatest sündmustest. Räpina Loomemaja pakkus maitseelamusi marineeritud koha näol nii degusteerimiseks kui ka kaasa ostmiseks. Avinurme Puiduait oli väljas erinevate töötubadega ning uudistega laastumaailmast. Iisaku Kihelkonna Muuseum tutvustas Alutaguse Rahvusparki, mis oma hõreda inimasustuse tõttu on heaks rändealaks erinevatele metsloomadele Eesti ja Venemaa vahel.

 

Turismimessidel osalemise tulemusel võime tõdeda, et Peipsimaa on vaikselt jõudmas iga Baltiriigi külastaja teadvusesse oma rikkalike maitseelamuste, eripärase kultuuriga ja kauni loodusega.

 

MTÜ Peipsimaa Turism

Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel
Mai 2021
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel
Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel
Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel
Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel

Kohalik tegevusgrupp
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda - PAK on Leader-tüüpi kohalik tegevusgrupp, mis pakub kaasabi elukeskkonna kaasajastamisel ja parandamisel.

Strateegia
Elukeskkonna parandamine sotsiaalse ja toetava infrastruktuuriga. Loodus- ja kultuuripärandi mitmekülgsem ning efektiivsem kasutamine.

Projektitoetused
Loe lähemalt projektitaotluste vastuvõtuaegade ja projektitaotluse tingimuste kohta toetuste sektsioonis. Vaata uute voorude teated uudiste all.

Kontaktandmed
Peipsi-Alutaguse Koostöökoda,
Tartu mnt 49, Iisaku 41101,
tel +372 56208461, +372 55559403, Saada e-mail

 

 Organisatsioon Organisatsioon Organisatsioon 

Veebidisain aara.ee

Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi

Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi

Turism on ala, kus kogu aeg toimub miskit uut ja huvitavat Turismiinimestele algab aasta messidest osavõtuga, nii ka sel aastal oli Peipsimaa Turism ja Sibulatee koos Lõuna- Eesti maakondadega tutvustamas 2020

Peipsimaa kogus tuntust Baltikumi turismimessidel

www.pakmty.ee © 2021 Peipsi-Alutaguse Koostöökoda »